AZ.pl

Zaloguj się
Zamknij
zapamiętaj mnie
Zapomniałeś hasła?

Aukcje Domen. Jak Sprzedać Domenę.

Aby wystawić aukcję domeny należy zalogować się do Panelu Klienta AZ.pl, a następnie kliknij w link "Wystaw Aukcje" w zakładce Giełda domen.

Na co należy zwrócić uwagę?

 1. Cena początkowa brutto Domeny z ceną początkową brutto w przedziale od 10 do 100 zł promowane są w oddzielnej kategorii Aukcje od 10 zł do 100 zł na głównej stronie Aukcji Domen w AZ.pl.
 2. Czas zakończenia aukcji Wybierz czas zakończenia aukcji. Maksymalny okres to 3 tygodnie od zatwierdzenia aukcji.
 3. Kup Teraz Ustal cenę maksymalną "Kup Teraz". Licytant zainteresowany domeną, obserwujący bądź biorący udział w Licytacji, może zakończyć aukcję domeny akceptując cenę maksymalną "Kup Teraz".
 4. Wybierz kategorię główną oraz kategorię pomocniczą. Ułatwi to zainteresowanym osobom wyszukanie Twojej domeny. Skorzystaj także z atrakcyjnej funkcji przypisania do Twojej domeny odpowiedniego oznaczenia, informującego kupującego o charakterze oferty.

Giełda Domen. Jak sprzedać domenę.

Umieszczenie ofert na Giełdzie Domen w AZ.pl pozwala na selekcję otrzymywanych ofert kupna wraz z negocjacją ceny i zapewnia pełną kontrolę nad procesem sprzedaży domeny. Aby wystawić ofertę sprzedaży domeny należy zalogować się do Panelu Klienta AZ.pl i korzystając z linku "Domeny do wystawienia" , opublikuj oferty na Giełdzie Domen w AZ.pl.

Tylko Giełda Domen w AZ.pl umożliwia Ci szybkie i proste wystawianie na sprzedaż hurtowej ilości Domen, za pomocą zaledwie kilku kliknięć! Funkcję hurtowej edycji parametrów domen wystawionych już na Giełdzie Domen docenią zarówno początkujący jak i zaawansowani użytkownicy.

Na co należy zwrócić uwagę?

 1. Wybierz kategorię główną oraz kategorię pomocniczą. Ułatwi to zainteresowanym osobom wyszukanie Twojej domeny. Skorzystaj także z atrakcyjnej funkcji przypisania do Twojej domeny odpowiedniego oznaczenia, informującego kupującego o charakterze oferty.

  • Legenda Giełdy Domen:
  • * - Domena ekskluzywna: Rodzaj płatnej promocji lub nazwy wyróżniane przez moderatorów. Domena zostaje dodatkowo opublikowana w kategorii "Ekskluzywne Domeny"
  • www - Domena wraz z serwisem WWW: Wybierz, jeżeli sprzedajesz domenę wraz z istniejącym serwisem WWW.
  • N - Nie przedłużam Abonamentu: Jeżeli nie zamierzasz przedłużać abonamentu, zawsze możesz zainteresować użytkowników prawie bezpłatnym przekazaniem domeny. Kupujący ponosi jedynie opłatę za prolongatę o kolejny okres abonamentowy, powiększoną o 30 zł brutto, Twoją gratyfikację. Cena domeny, oparta o podstawowy cennik AZ.pl ustalana jest automatycznie po wybraniu oznaczenia.
  • R - Domena z ruchem: Wybierz, jeśli domena jest regularnie odwiedzana przez Internautów.
  • P - Domena zaparkowana i generująca dochód: Wybierz, gdy sprzedawana domena zapewnia stały dochód. W opisie domeny warto uzupełnić informacje, podając kilka danych statystycznych.
  • T - Domena z opisem: Charakterystyka domeny, jej możliwe przeznaczenie, wszystko, czym możesz zainteresować kupującego.
  • IDN - domena ze znakami narodowymi
  • L - Domena zawierająca literówkę: Zwróć uwagę na atrakcyjność swojej domeny dzięki podobieństwu do domeny znanej
   i popularnej.
  • ! - Sprzedaż rezerwacji polskiej domeny: Ta opcja zaznaczana jest automatycznie, gdy zamierzasz sprzedać prawa do zarezerwowanej domeny. / lub gdy sprzedajesz prawa do zarezerwowanej domeny.
 2. Porównuj ceny podobnych domen na Giełdzie. Korzystaj z wyszukiwania zaawansowanego - wpisz słowo lub ciąg liter wystawianej domeny, być może znajdziesz podobną. Sprawdzaj ceny na Sedo, Aftermarket.pl, cenydomen.pl.
 3. Negocjuj cenę! Użytkownicy są często świadomi możliwości zakupu domeny za ułamek oczekiwanej ceny. Aby kupujący zrozumiał, że ma do czynienia z poważnym sprzedającym, nie należy akceptować minimalnej oferty, ale zaproponować realną, rozsądną cenę. Warto konsultować oferty w środowisku domeniarzy, specjalistów polskiego secondary market. Wymieniaj doświadczenia z użytkownikami Di.pl oraz kontroluj okresowe raporty sprzedaży z Sedo i Namedrive.
 4. Zapoznaj się z Regulaminem Giełdy. Oferta sprzedaży publikowana jest na Giełdzie Domen domeny.allegro.pl w okresie wybranym przez sprzedającego (od 7 do 30 dni lub bezterminowo). W przypadku okresu bezterminowego oferta sprzedaży jest publikowana aż do złożenia opcji kupna praw do domeny i przeniesienia praw do tej domeny na kupującego. Oferta sprzedaży zostaje w każdym przypadku usunięta najpóźniej z chwilą wygaśnięcia praw sprzedającego do domeny lub transferu domeny do innego niż AZ.pl rejestratora. Pełna treść Regulaminu.

Bądź na bieżąco.

Strona zawiera także ciekawostki i informacje o ważnych wydarzeniach, które mogą wzbogacić Twoją wiedzę i pozwolić Ci na dokonywanie lepszych wyborów i atrakcyjniejszych transakcji w świecie domen.

Zapraszamy również do podążania za AZ.pl na Facebooku.