AZ.pl

Zaloguj się
Zamknij
zapamiętaj mnie
Zapomniałeś hasła?

Giełda Domen. Jak kupić domenę.

Kupując domenę, zostajesz Abonentem upragnionej nazwy bez podpisywania i przesyłania dokumentów*, uczestnicząc w prostej transakcji, nad której bezpieczeństwem czuwa AZ.pl.

Kilka kroków, czyli jak kupić domenę.

Załóż bezpłatnie panel Klienta AZ.pl.
Panel jest niezbędny do zainicjowania zakupu domeny. Dokonamy transferu domeny do Twojego panelu Klienta AZ.pl natychmiast po zatwierdzeniu transakcji i przelaniu uzgodnionych środków pieniężnych na rachunek sprzedającego. Równocześnie dokonamy zmiany Abonenta domeny na Twoje dane Abonenta.
Chcę otworzyć Panel Klienta AZ.pl.

"Kup domenę"
Jest to często wybierana opcja. Stosuj ją zawsze, gdy trafiasz na okazyjną lub realną cenę zakupu. Oznacza zaakceptowanie żądanej przez sprzedającego sumy i jest najszybszą, pewną drogą uzyskania praw do domeny. „Kup domenę” opiera się na zawarciu warunkowej umowy sprzedaży. Twoje środki finansowe zostaną wpłacone na konto AZ.pl, a po zweryfikowaniu procesu transakcji zostaną przekazane sprzedającemu.
"Negocjuj cenę"
Zwróć uwagę, że często można dokonać zakupu za ułamek oczekiwanej ceny. Ale pamiętaj, że jeżeli pierwsza oferta będzie zbyt niska, sprzedający może poczuć się urażony, a próba negocjacji pozostanie bez odpowiedzi. Aby sprzedający zrozumiał, że ma do czynienia
z poważnym nabywcą, nie należy podawać jak najmniejszej kwoty, ale zaproponować rozsądną, realną dla Ciebie cenę.
"Złóż ofertę"
Nie zawsze sprzedający domenę wie, za ile chce ją sprzedać. To jest właśnie wielka szansa dla Ciebie! Możesz złożyć swoją ofertę sprzedającemu i jeśli on ją zaakceptuje, a następnie Ty opłacisz zakup praw do domeny - zostaniesz właścicielem praw do domeny. Kto wie, może uda Ci się kupić tanio domenę, którą sprzedasz następnie innej osobie z bardzo dużym zyskiem?
"Licytuj"
Jest to atrakcyjna forma zakupu domeny, która została wystawiona na Aukcji. Dzięki temu masz możliwość wziąć udział w licytacji interesującej Cię domeny. Jest to wygodna forma zakupu, ponieważ nasz Agent będzie automatycznie licytował za Ciebie, oferując minimalne kwoty potrzebne do przebicia ofert innych uczestników. Tobie pozostaje jedynie ustalenie maksymalnej kwoty, jaką jesteś gotowy zapłacić za daną domenę.
"Aukcja Specjalna i dołączenie do Aukcji Specjalnej"
Jeżeli kilku użytkowników dodało do przechwycenia tą samą domenę, wówczas po udanym przechwyceniu tworzona jest aukcja specjalna. Pierwsza osoba, która zgłosiła daną domenę do przechwycenia zostaje automatycznie dodana do aukcji z ofertą ceny początkowej.
W licytacji mogą brać udział tylko osoby, które złożyły oferty przechwycenia danej domeny oraz osoby, które wykupiły dołączenie do aukcji specjalnej. Aby dołączyć do aukcji specjalnej musisz rozpocząć licytację danej domeny i dokonać opłacenia dostępu. Wszystkie opłaty
i szczegóły dostępne są w Regulaminie Aukcji Domen.
Zadzwoń: +48 570 510 570 !
Jeśli preferujesz kontakt telefoniczny, nasz konsultant ułatwi proces zakupu domeny na Giełdzie poprzez rozpoczęcie transakcji telefonicznie. Podczas rozmowy uzyskasz poradę, pomoc i wszelkie niezbędne wskazówki.

Przy wyborze nazwy nowej domeny dla serwisu WWW, warto uwzględnić poniższe elementy:

 1. Zasięg – Polska czy świat? Jeżeli serwis WWW jest przeznaczony dla użytkowników na całym świecie, najlepiej wybrać jedną
  z domen globalnych (.com, .net, .org, .biz lub .info). Jeżeli zdecydowałeś się na polskich internautów, wybierz .pl. Analogicznie rozważaj narodowe końcówki. Zawsze na pierwszym miejscu jest użytkownik!
 2. Wielkie słowa kluczowe! Nazwa domeny często zapewnia ruch! Jeżeli wyszukiwarki stanowią główne źródło ruchu w serwisie WWW, nazwa domeny powinna zawierać jedno lub więcej z najważniejszych słów kluczowych ( związanych z Twoją branżą, zainteresowaniami ). Różne nazwy domen będą atrakcyjne dla różnych grup użytkowników. Zawsze pamiętaj o swojej grupie docelowej!
 3. Długość. Krótsza nazwa domeny zmniejsza ryzyko popełniania błędów przy jej wpisywaniu, można ją łatwiej zapamiętać, szybciej wpisać i w bardziej elastyczny sposób promować. Rarytasem są domeny 2-, 3-znakowe lub składające się z jednego słowa, powszechnego w użyciu.
 4. Profesjonalizm w pigułce. Serwis używany do sprzedaży produktów lub usług powinien wyglądać profesjonalnie. Wiąże się to także
  z możliwie krótką, połączoną tematycznie z oferowaną branżą domeną. Jej właściwy wybór wpłynie na Twój sukces. Wybór skomplikowanej domeny może spowodować utratę tysięcy odwiedzających, ze względu na możliwe błędy przy wpisywaniu nazwy. Aby ograniczyć to ryzyko, należy unikać stosowania myślników, liczb, nieprawidłowo zapisanych słów oraz nietypowych rozszerzeń.
 5. Wyszukiwanie zaawansowane: Wpisuj słowo lub ciąg liter, które chciałbyś, aby znajdowały się w nazwie domeny. Możesz określić, czy słowo kluczowe ma występować na początku, na końcu, czy w dowolnym miejscu nazwy domeny.
 6. Wykluczanie: Korzystaj z wyszukiwania zaawansowanego, zmieniaj aktywnie parametry!Zaznaczając lub odznaczając pola wyboru, decydujesz, czy z rezultatów wyszukiwania mają zostać wykluczone domeny, które zawierają cyfry lub myślniki.
  • Rozszerzenie: To część nazwy domeny, która występuje po kropce, np.: .pl lub .com. Zaznacz z użyciem klawisza CTR wybrane rozszerzenia lub przeszukaj wszystkie!
  • Kilka kategorii: Zaznacz z użyciem klawisza CTR kilka kategorii dla jednego przeszukania.
  • Cena minimalna - maksymalna: Określenie ceny minimalnej oraz maksymalnej wyłączy z wyszukiwania te domeny, których cena jest inna niż w wyznaczonym przez Ciebie przedziale.
  • Data publikacji: Po określeniu daty publikacji ograniczysz wyszukiwanie do żądanego okresu, np. do ostatnich 30 dni.
  • Ilość znaków – długość domeny: Wskazanie ilości znaków spowoduje wyszukiwanie domen o konkretnej długości. Pamiętaj, że zwykle krótsze nazwy domen są chętniej poszukiwane i przez to dużo bardziej popularne.
  • Posortuj wyniki: Tutaj możesz określić, w jaki sposób mają być uporządkowane wyniki wyszukiwania.
  • Dodatkowe parametry: Zaznaczenie opcji „domeny wraz z serwisem www” spowoduje, że wyszukiwane będą oferty sprzedaży dotyczące nazw domen wraz z istniejącym serwisem. Zaznaczenie „domeny z ruchem” oznacza bonus w postaci dużej ilości wejść dla samej nazwy domeny. Zapoznaj się ze wszystkimi dodatkowymi parametrami wyszukiwania!
 7. Porównuj ceny podobnych domen na Giełdzie. Korzystaj z wyszukiwania zaawansowanego. Wpisz słowo lub ciąg liter wystawianej domeny. To być może pozwoli Ci na znalezienie podobnej domeny i porównanie jej z własną. Sprawdzaj ceny na Sedo, Aftermarket.pl, Cenydomen.pl.

Życzymy udanych zakupów!

* Sprawdź Regulamin Giełdy Domen w AZ.pl.

Bądź na bieżąco.

Strona zawiera także ciekawostki i informacje o ważnych wydarzeniach, które mogą wzbogacić Twoją wiedzę i pozwolić Ci na dokonywanie lepszych wyborów i atrakcyjniejszych transakcji w świecie domen.

Zapraszamy również do podążania za AZ.pl na Facebooku.